Trafik Kazaları

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

Trafik Eğitim CD

100trf egt cd

Trafik Personel Eğitimi, İlköğretim Öğrencileri, Bisiklet Sürücüleri Eğitimi, Otobüs, Kamyon, Servis Şoförleri Eğitimi, SRC Belgesi Eğitimi, devamını oku...

Sürücü Eğitim DVD

100dvdSürücü Kurslarında öğretmenlik yapanlar, Ehliyet almak isteyenler, Ehliyet sınavını bir seferde geçemeyenler, Trafik bilgim yetersiz diyenler, devamını oku...

Trafik ve Çevre Bilgisi CD

100soru cdTrafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi sıralı konu anlatımlı hazırlanmış, video, resim ve animasyon destekli, MEB Müfredatına uygun özel olarak hazırlanmıştır, devamını oku...

Online Sınav CD

100soru cdEhliyet almak için hazırlananlar. Kitaptan okuyup anlamıyorum diyenler. M.E.B yaptığı birebir sınav soru sayısı ve zaman süreleri aynıdır. devamını oku...

Trafik Kazaları

Koronavirüs salgını nedeniyle şehirler arası yolculuklar kısıtlanmış, insanlar evlerine kapanmıştı. Yolları boş gören insanların aşırı hız yapmasıysa kazaların ölümcüllük oranlarının yükselmesine neden oldu.

elon musk 4845Elon Musk, araba kazalarının koronavirüs salgınından daha tehlikeli olduğunu düşünüyor. Çin'de ortaya çıkan ve binlerce insanın yaşamını yitirmesine neden olan koronavirüs salgını, bütün dünyada bir panik havası oluşmasına neden olsa da SpaceX'in kurucusu Elon Musk, böyle düşünmüyor.

kazaAB'de ölümlü trafik kazaları son 20 yılda yarıya düşerken, Türkiye'de yüzde 30 arttı. Avrupa Birliği'nde ölümlü trafik kazaları sayısı son 20 yıl içerisinde yarıya düştü.

maket trafik polisiKatıldığı bir toplantıda yaya öncelikli trafik bilinci oluşturacaklarını ifade eden İçişleri Bakanı, maket polis aracı uygulamasının ardından maket trafik polislerine de başlayacaklarını duyurdu. Yol kenarlarına yerleştirilen ve uzaktan bakıldığında gerçekmiş gibi görünen maket trafik araçları bir dönem epey konuşulmuştu.

Otomobillerin direksiyonlarında uzun yıllardır oturuyor olsak da trafik kazaları günlük hayatın bir parçası haline gelmiş durumda. Peki ilk trafik kazası ne zaman ve hangi sebeple gerçekleşmişti?

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi'nin geliştirdiği sistem üzerinde kağıt form doldurularak tutulan keza tespit tutanakları Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan genelge gereğince artık akıllı telefonlardan da doldurulabiliyor.

AVM otoparkındaki kazaya sigorta şirketinin olayın karayolunda meydana gelmediğini gerekçe göstererek zararı karşılamayacağını bildirmesi üzerine şirket aleyhine dava açıldı. Tüketici Hukuku Enstitüsü Başkanı Tokbaş ise, "Vatandaş, AVM otoparklarındaki trafik kazalarında sigorta şirketlerinin tuzağına düşmemeli.

TESK Başkanı Palandöken, 'Almanya, Avusturya ve İsviçre'de yapılan araştırmalarda, trafik kazalarının yüzde 60'ının cep telefonu nedeniyle gerçekleştiğini belirlendiğini söyledi.  Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Almanya, Avusturya ve İsviçre'de yapılan araştırmalarda, son 3 yılda trafik kazalarının yüzde 60'ının cep telefonu kullanımı nedeniyle meydana geldiğinin tespit edildiğini belirtti.

Kimler Online

157 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Üye Girişi

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 108

Dün 142

Bu Hafta 250

Bu Ay 2793

Toplam 200234

Trafik Dedektifleri

trafik dedektifleri1

Stajyer Sürücülük Nedir?

Stajyer Sürücülerin Uyması Gerekli Kurallar Nelerdir?

detaylı bilgi için tıklayınız…

Çocuklar İçin

TRT Radyo Programları

Open in new window

Trafik Kaza Haberleri

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com