Otomobil

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

Trafik Eğitim CD

100trf egt cd

Trafik Personel Eğitimi, İlköğretim Öğrencileri, Bisiklet Sürücüleri Eğitimi, Otobüs, Kamyon, Servis Şoförleri Eğitimi, SRC Belgesi Eğitimi, devamını oku...

Sürücü Eğitim DVD

100dvdSürücü Kurslarında öğretmenlik yapanlar, Ehliyet almak isteyenler, Ehliyet sınavını bir seferde geçemeyenler, Trafik bilgim yetersiz diyenler, devamını oku...

Trafik ve Çevre Bilgisi CD

100soru cdTrafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi sıralı konu anlatımlı hazırlanmış, video, resim ve animasyon destekli, MEB Müfredatına uygun özel olarak hazırlanmıştır, devamını oku...

Online Sınav CD

100soru cdEhliyet almak için hazırlananlar. Kitaptan okuyup anlamıyorum diyenler. M.E.B yaptığı birebir sınav soru sayısı ve zaman süreleri aynıdır. devamını oku...

Otomobil

ABD'nin California eyaletinde pilot ehliyetine gerek duyulmadan kullanılabilecek uçan otomobil tanıtıldı. BBC'nin haberine göre, Opener şirketinin geliştirdiği uçan araba "BlackFly", saatte 100 kilometre hızla 40 kilometre yol alabiliyor. BlackFly'ın, havacılık otoritesinin kullanımına izin verdiği Kanada'da test edildiği, "2 kanata dağılan 8 itici sistemin" güç sağladığı tek kişilik kokpite sahip olduğu belirtildi.

Bloomberg'ün hazırladığı rapor elektrikli otomobillerin lityum iyon batarya tedarikinin büyük bir kısmını üstlendiğini gösteriyor. Lityum iyon bataryalar artık yeni bir sektörün hakimiyetine girebilir. On yıllar boyunca tüketici elektroniğinin bir numaralı enerji depolama birimi olan bataryalar artık elektrikli otomobillerin hakimiyeti altına giriyor.

TÜİK verilerine göre benzine ardı ardına gelen zamlar tüketiciyi bezdirmiş durumda. Trafiğe kayıtlı araçların çoğu LPG yakıt tercih ederken benzin, en az tercih edilen yakıt olarak göze çarpıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre sadece geçtiğimiz Mayıs ayında 100 bin 403 taşıtın trafiğe kaydı gerçekleşti.

su arabaRus Yagalet firması, ister yolda ister su da gidebileceğiniz özel bir süzülme teknolojisi kullanan yeni otomobil tasarımını gün yüzüne çıkardı. Bir Rus girişim olan Yagalet, pek çok kişiyi kendine hayran bırakacak yeni otomobil tasarımını yayınladı. Bir spor otomobil olarak karşımıza çıkan yeni Yagalet otomobil, yalnızca yollarda değil suda da gidebiliyor.

Bir grup girişimci tarafından geliştirilen boyanabilir plastik kaplama sayesinde otomobil sahipleri, istedikleri zaman araçlarının renklerini değiştirebiliyor. Geçmiş nesillerin tek renk arabalar hakkında anlattıklarını hepimiz duymuşuzdur.

Bildiğiniz üzere ülkemizde birçok kişi otomobil al-sat yaparak kar sağlamakta. Bu sayede parasını katlayan çoğu satıcı, artık bu yolla kazanç elde edemeyecek. İkinci el arabalar, tahmin edersiniz ki sıfır araçlara nazaran daha uygun fiyatlı alınabiliyor.

otv hurdaMaliye Bakanı Ağbal, hurdaya ayrılacak araçlara getirilen ÖTV teşvikine ilişkin detayları açıkladı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, 18.05.2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu kararıyla getirilen teşviklere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye'de bu yılın ilk çeyreğinde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 121,5'lik artışla bin 247 adet hibrit araç satışı gerçekleşti. Türkiye Elektrikli ve Hibrid Araçlar Platformu (TEHAD) bu yılın ocak-mart dönemine ilişkin satış verilerini açıkladı.

Kimler Online

278 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Üye Girişi

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 5

Dün 62

Bu Hafta 358

Bu Ay 1518

Toplam 89164

Trafik Dedektifleri

trafik dedektifleri1

Stajyer Sürücülük Nedir?

Stajyer Sürücülerin Uyması Gerekli Kurallar Nelerdir?

detaylı bilgi için tıklayınız…

Çocuklar İçin

TRT Radyo Programları

Open in new window

Trafik Kaza Haberleri

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com