Otomobil

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

Trafik Eğitim CD

100trf egt cd

Trafik Personel Eğitimi, İlköğretim Öğrencileri, Bisiklet Sürücüleri Eğitimi, Otobüs, Kamyon, Servis Şoförleri Eğitimi, SRC Belgesi Eğitimi, devamını oku...

Sürücü Eğitim DVD

100dvdSürücü Kurslarında öğretmenlik yapanlar, Ehliyet almak isteyenler, Ehliyet sınavını bir seferde geçemeyenler, Trafik bilgim yetersiz diyenler, devamını oku...

Trafik ve Çevre Bilgisi CD

100soru cdTrafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi sıralı konu anlatımlı hazırlanmış, video, resim ve animasyon destekli, MEB Müfredatına uygun özel olarak hazırlanmıştır, devamını oku...

Online Sınav CD

100soru cdEhliyet almak için hazırlananlar. Kitaptan okuyup anlamıyorum diyenler. M.E.B yaptığı birebir sınav soru sayısı ve zaman süreleri aynıdır. devamını oku...

Otomobil

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, muayeneleri yapılan ve uygun olduğu tespit edilen LPG’li araçların AVM otoparklarına girebileceğini duyurdu. Bunun için otoparkları uygun olan AVM’ler seçilecek.

İkinci otomobil piyasasında yüksek taleple birlikte gelen fiyat artışlarını önlemek için çıkarılan yönetmelik, henüz fiyatlarda düşüş yaratamadı. İkinci el otomobil fiyatlarındaki artışın da yılsonuna kadar devam edeceği öngörülüyor.

3 Şubat 2020’den itibaren tüm noterlerde uygulanmaya başlayan Güvenli Ödeme Sistemi, ikinci el araç satışlarında ödemenin nakit yapıldığı durumlarda zorunlu hale getirildi. 

hesapSon günlerde ikinci el araba piyasasının sıfır otomobil fiyatlarının bile üzerine çıktığını sık sık görüyoruz. Bu fiyatın içinde hesaplanan bedellerden biri de Katma Değer Vergisi. Sizin için sıfır ve ikinci el arabalarda KDV nasıl hesaplanır sorusunu yanıtladık ve bilmeniz gereken detayları anlattık.

1 Eylül 2020 tarihinden itibaren uygulanması planlanan yetki belgesi zorunluluğu için yeni bir düzenleme gündemde. Buna göre yetki belgesi olmadan araç alım satımı yapanlara ciddi cezalar kesilecek. İkinci el otomobil alım satım işiyle uğraşan kişiler için zorunlu hale getirilen yetki belgesi uygulaması 1 Eylül 2020 tarihinde başlıyor. Uygulamanın başladığı tarihten itibaren, yetki belgesi olmadan araç alım satım işlemi gerçekleştirilemeyecek.

Son dönemde daha da fazla konuşulmaya başlanan ikinci el otomobil pazarında şimdi de yeni bir dolandırıcılık yöntemi ortaya çıktı. Saat 17:00’den sonra satın alacakları araç için EFT yapan dolandırıcılar, aracın satış belgesini noterden aldıktan sonra EFT’yi iptal ediyorlar.

Otomobil Gazetecileri Derneği (OGD), bu yıl beşinci kez düzenlediği Türkiye'de Yılın Otomobili yarışmasının kazananını açıkladı. Mercedes A-Serisi Sedan ve BMW 3 Serisi gibi iddialı modellere rağmen yılın otomobili, sürpriz bir model oldu.

Araç kullanımında konfora yönelik çalışmalar günümüzde büyük bir hız kazanmıştır. Dolayısıyla yüksek konforlu araçlar, otomobil sahipleri tarafından daha çok tercih edilmektedir. Kullanım rahatlığı sunmasından dolayı da çoğunlukla otomatik vites tercih edilmeye başlanmıştır. Peki otomatik vites ve yarı otomatik vites arasında nasıl bir fark var.

Kimler Online

199 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Üye Girişi

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 63

Dün 44

Bu Hafta 63

Bu Ay 1288

Toplam 145133

Trafik Dedektifleri

trafik dedektifleri1

Stajyer Sürücülük Nedir?

Stajyer Sürücülerin Uyması Gerekli Kurallar Nelerdir?

detaylı bilgi için tıklayınız…

Çocuklar İçin

TRT Radyo Programları

Open in new window

Trafik Kaza Haberleri

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com