Yerli Otomobilin Şarj Ünitelerinin Üretileceği Şehir Belli Oldu!

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

Trafik Eğitim CD

100trf egt cd

Trafik Personel Eğitimi, İlköğretim Öğrencileri, Bisiklet Sürücüleri Eğitimi, Otobüs, Kamyon, Servis Şoförleri Eğitimi, SRC Belgesi Eğitimi, devamını oku...

Sürücü Eğitim DVD

100dvdSürücü Kurslarında öğretmenlik yapanlar, Ehliyet almak isteyenler, Ehliyet sınavını bir seferde geçemeyenler, Trafik bilgim yetersiz diyenler, devamını oku...

Trafik ve Çevre Bilgisi CD

100soru cdTrafik ve Çevre Bilgisi Eğitimi sıralı konu anlatımlı hazırlanmış, video, resim ve animasyon destekli, MEB Müfredatına uygun özel olarak hazırlanmıştır, devamını oku...

Online Sınav CD

100soru cdEhliyet almak için hazırlananlar. Kitaptan okuyup anlamıyorum diyenler. M.E.B yaptığı birebir sınav soru sayısı ve zaman süreleri aynıdır. devamını oku...

Bayındırlık, İmar Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Sözcüsü Mustafa Ilıcalı, büyük ilgiyle takip edilen ve “5 babayiğit” şirketin güç birliği yaptığı yerli araba projesi için önemli açıklamalarda bulundu. GERSAN Elektrik AŞ tarafından üretilecek otomobil bataryaları için Erzurum’a tesis kurulacak.


Yerli otomobil projesi cephesinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan 5 babayiğit şirketten birisi olan GERSAN Elektrik AŞ, batarya ünitelerinin üretimi için kollarını sıvadı.

Erzurum'da yerli aracın elektrik gücünü karşılayacak olan batarya birimlerinin üretilmesi için tesis kuracak olan GERSAN, projenin kilit rol oynayan şirketlerinden.

AKP Erzurum Milletvekili olan Mustafa Ilıcalı, düzenen bir toplantıda bölgede uygulanmaya başlayan “Cazibe Merkezleri Programı” ile dikkat çekti. Yerli sanayi ve kalkınma alanında bakanlıkların ve sektördeki şirketlerin iş birliği konusunda yeni anlaşmalara ve eğitim programlarına imza atacağını belirten Ilıcalı, teknik eleman yeter liliği için çalıştıklarını kaydetti.

Yerli ve milli bir otomobil üretimi için çalışmaların altyapı bazında sürdürüldüğünü belirten milletvekili, Erzurum’un yerli araç üretiminde rol oynaması için pek çok girişimde bulunduğunun da altını çizdi:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çok önemsediği ve çalışmalarına başlanan yerli ve milli otomobilin şarj ünitelerinin üretimi, ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde yaptığımız bu girişimlerin olumlu karşılanması sonucu GERSAN Elektrik AŞ tarafından Erzurum'da üretilecek."

"Bu karar, şehrimiz ve bölgemiz için çok önemli bir adım. İlgili kurum ve kuruluşlarımıza ve GERSAN Elektrik AŞ'ye, hemşehrilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum. Bölgemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum."

Mustafa Ilıcalı’nın açıklamasının ardından GERSAN Elektrik AŞ cephesinden projenin devamlılı konusunda bilgilendirme geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Kimler Online

470 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Üye Girişi

Ziyaretçi Sayısı

Bugün 111

Dün 107

Bu Hafta 218

Bu Ay 2675

Toplam 174261

Trafik Dedektifleri

trafik dedektifleri1

Stajyer Sürücülük Nedir?

Stajyer Sürücülerin Uyması Gerekli Kurallar Nelerdir?

detaylı bilgi için tıklayınız…

Çocuklar İçin

TRT Radyo Programları

Open in new window

Forumda Son Konular

Trafik Kaza Haberleri

JSN Epic is designed by JoomlaShine.com