Ünlü girişimci Elon Musk bir başka çılgın projeyle karşımızda. "The Boring Company" çatısında geliştirilen "Tüneller" adı verilen bu proje büyük şehirlerde trafiği kökten bitirebilecek potansiyel taşıyor. İşte projenin detayları.

Elon Musk için 21. yüzyılın en büyük girişimcisi desek herhalde yanlış söylemiş olmayız. Şimdiye kadar duyurduğu ve hayata geçirdiği projelerle tüm dünyada adını duyurmayı başaran Musk, yeni bir "çılgın" projeyle karşımızda.

Trafiği bitirecek!
Bu sefer The Boring Company adlı şirket özelinde hazırlanan projenin adı "Tüneller". Geçtiğimiz gün ilk konsept videosu yayınlanan çılgın proje temelde, şehrin yer altına açılan devasa tünellerle yeni ulaşım alanları yaratılması mantığıyla çalışıyor. Ancak bu proje de fütüristik ögeler yok değil.

ELON MUSK'IN FOTOĞRAFI SOSYAL MEDYAYI SALLADI
Aşağıda izleyebileceğiniz tanıtım videosunda da görüldüğü üzere, yoğun trafik bölgelerinde araçları yol üstünden, özel bir "pod" alacak ve yer altına indirecek. Saatte 200 km hız yapabilen bu pod'lar, taşıdıkları araçları istenilen yerlere, tıpkı tren raylarını andıran bir yol üzerinde taşıyarak ulaştıracak, yer üstüne çıkaracak. Bu işlem tamamlandıktan sonra araç yoluna devam edecek.

SpaceX'in de desteklediği bu projeyle ilgili aslında geçtiğimiz günlerde de bir fotoğraf ortaya çıkmıştı. Bir kişi Instagram hesabından, The Boring Company'nin Ilk kazı makinesini paylaşmıştı. Yani görünüşe göre şirket tüneller için çalışmalara başlamış.

Muhtemelen test için bir tünel açılacak ve orada proje ile ilgili gerekli denemeler yapılacak.

İşte o çılgın proje;