Trafik Kazası Sonrası Yapılması Gerekenler.

xsol bayrak1.jpg

xsag bayrak1.png

+ +
+ +
+ +

Maddi hasarlı trafik kazaları sonrasında yapılması gerekenler nelerdir? İster küçük bir tampon çarpması olsun ister ağır hasarlı bir kaza, kaza sonrası Tramer hasar kaydı, kaza tespit tutanağı ve diğer tüm bilmeniz gerekenler bu yazıda.

Trafikte ne kadar dikkatli olsanız da, ne kadar bilinçli ve iyi bir sürücü olsanız da trafik kazaları neredeyse kaçınılmazdır. Hele bir de İstanbul, Ankara gibi trafiğin sorun olduğu bir şehirde yaşıyorsanız olumsuz durumlarla karşılaşma olasılığınız daha yüksek. Peki bir trafik kazası durumunda ne yapmalısınız? Hangi durumlarda polis çağırmalısınız? Hangi durumlarda tutanak tutmanıza gerek yoktur? Kaza tespit tutanağı nasıl doldurulur? Maddi hasarlı trafik kazası nedir? Hepsini bu yazıda bulabilirsiniz.

Trafik Kazalarında Hangi Durumda Trafik Polisi Çağırmaya Gerek Yoktur?
Yasaya göre, maddi hasarlı bir trafik kazası olmuşsa ve kazaya karışan kişiler aralarında anlaşabiliyorsa trafik polisi çağırmaya gerek yoktur. Maddi hasarlı trafik kazası ise tam olarak şu demek; kaza yaptığınız takdirde sadece sizin ve kazaya karışanların araçları hasar görmüş, ölü veya yaralanma olmamışsa yaptığınız kaza maddi hasarlı trafik kazasıdır. Bu durumda karşı tarafla kaza ve hasar ile ilgili anlaşabiliyorsanız trafik polisi çağırmanıza gerek yoktur. Eğer karşı tarafla anlaşamıyorsanız, karşı taraf alkollüyse veya ehliyeti yoksa trafik polisini aramanız gerekiyor.

Maddi Hasarlı Trafik Kazasında Yapılması Gerekenler
Trafik kazasında yapmanız gereken ilk şey, kaza bölgesini ve kazaya karışan araçları hızlı bir şekilde kontrol etmek olmalı. Kazaya karışan araçlarda ve çevrede yaralı/ölü olup olmadığına ve araçlarda yakıt/gaz sızıntısı olup olmadığına bakmanız gerekiyor.

Haberin devamını okumak için tıklayınız...

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

JSN Epic template designed by JoomlaShine.com